Продавець Інтернет-магазин «Технолюкс» розвиває свій бізнес на Prom.ua 10 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
1292 відгуків
promo_banner
+380 (63) 690-68-99
+380 (95) 538-87-64

REFURBISHED - ВІДМІННИЙ СПОСІБ ЗАОЩАДИТИ, КУПУЮЧИ ЕЛЕКТРОНІКУ

REFURBISHED - ВІДМІННИЙ СПОСІБ ЗАОЩАДИТИ, КУПУЮЧИ ЕЛЕКТРОНІКУ

Ми всі намагаємося на чомусь заощадити. Коли справа стосується покупки електроніки, це бажання збільшується вдвічі.

У гонитві за знижками та акціями, багато хто не звертають уваги на товари, що продаються з маркуванням refurbished і мають значно більш низьку ціну в порівнянні з абсолютно такою ж моделлю, але з відміткою new. А якщо і звертають, то задаються питанням - а що ж це таке?

Відбувається це в основному із-за нерозуміння терміна refurbished російськими покупцями, які звикли до того, що придбаний ними товар може бути новим, або з дефектом і тому продається в магазині зі знижкою, або просто був у вжитку.

Купуючи електроніку у вітчизняних магазинах, ніхто не може бути впевнений на 100%, що йому продадуть новий якісний товар.

Стверджую це, виходячи зі свого власного досвіду, коли в одному широко відомому мережевому магазині електроніки і електротехніки мені намагалися всучити відремонтований товар під виглядом нового.

Але це чисто російська специфіка ведення торгового бізнесу.

У США ж дотримуються зовсім інших концепцій стосовно до споживачів.

Так що ж означає загадкове поняття refurbished?

Refurbished перекладається з англійської мови як відновлений, оновлений.

Це зовсім не означає, що товар був у вживанні, а потім - відремонтовано і випущений в продаж.

Словом refurbished в США позначають товари, які повертають виробникові з різних причин, а він відновлює їх до первісного стану.

Виробник при цьому проводить повну заміну дефектних деталей і при необхідності повністю змінює оболонку, включаючи корпус.

Такі продукти проходять на заводі ретельне тестування і повторну сертифікацію.

Як правило, відновлені продукти не мають ніяких внутрішніх або зовнішніх відмінностей від їх нових побратимів. Зате ціна на такі товари істотно нижче, оскільки згідно із законодавством США, товар, який був підданий доопрацювання, зміни, ремонту і навіть просто перепакування не може продаватися як «новий». Такий продукт в обов'язковому порядку повинен мати маркування refurbished і, відповідно, значно відрізнятися за ціною в меншу сторону.

Не варто також думати, що всі повернуті виробнику товари мають які-небудь виробничі дефекти.

Дослідження, проведене в США, показало, що з 13,8 млрд. доларів, які щорічно витрачаються в США на оцінку, ремонт, переупаковку товару і перепродаж повернутого товару, 20% витрат припадає на товари, з якими жодних проблем виявлено не було. Ще 9% було витрачено на переупаковку товарів взагалі без проведення будь-якого ремонту.

Це говорить про те, що близько однієї третини товарів повертаються виробникам у повністю справному стані.

Причини повернення товарів виробника можуть бути дуже різноманітними і залежати від виду товару. Розглянемо найбільш часті з них.

  • Повернення клієнтом

Більшість магазинів США дозволяє повернути клієнту куплений ним товар за будь-якої причини термін від 15 до 30 днів.

Покупці зазвичай повертають товар з наступних причин:

- невідповідні розмір, колір;

- відсутність потрібних аксесуарів;

- складний інтерфейс;

- наявність заводського дефекту (робочого або косметичного);

- товар не виправдав очікування покупця.

У разі виявлення виробничих дефектів повернений товар відразу ж відправляють на завод-виготовлювач, де його тестують, проводять повне відновлення, сертифікують, упаковують і відправляють для подальшої реалізації з позначкою refurbished.

Якщо ж товар ніколи не був використаний (тобто просто розкрили упаковку та оглянули товар) і повернений в магазин разом з усіма супровідними документами і гарантійним талоном, то його можуть відправити виробнику, який перевірить його на працездатність і відсутність дефектів, зробить переупаковку і відправить для реалізації в роздрібну мережу, так і залишити в магазині для подальшого продажу за зниженою ціною, застосувавши маркування open box.

  • Пошкодження при транспортуванні

Продукт може бути також пошкоджений при транспортуванні від заводу до ритейлеру з різних причин.

У більшості таких випадків товар в коробці може перебувати у відмінному стані, так як виробники піклуються про гарній упаковці свого товару, витрачаючи на неї величезні суми грошей для того, щоб захистити свій продукт під час транспортування.

Тим не менш, рітейлер має можливість повернути пошкоджені коробки до виробника.

Виробник у такому разі перевіряє продукти і заново упаковує їх для продажу.

Але так як такий товар був повернутий, то він не може бути проданий як новий і тому на нього також ставлять позначку refurbished.

  • Косметичні дефекти

Іноді, з різних причин, товар може мати подряпини, вм'ятини або інші форми косметичних ушкоджень, які не впливають на продуктивність пристрою, але не дозволяють виглядати йому новим.

Так як косметичний дефект, внутрішня начинка такого товару знаходиться в первозданному стані.

В такому випадку, залежно від вартості, виробники можуть встановити новий корпус, або залишити продукт в існуючому вигляді, знизивши на нього ціну.

В обох випадках товар буде позначений як refurbished, і також буде піддано ретельній перевірці, як і всі повернуті товари.

Однак, такий товар може і не повертатися до виробника для перевірки.

Магазин в такому випадку знижує на нього ціну і продає його з маркуванням open box, display з виділеним приміткою scratch and dented.

  • Торгові або виставкові зразки

Також деякими виробниками проводяться оновлення і відновлення продуктів, які були використані для демонстраційних цілей в магазинах роздрібної торгівлі або на спеціальних виставках.

Такі товари також вважаються refurbished.

  • Дефект партії товару

Хоча, все що випускаються виробником товари проходять ряд перевірок перед надходженням у роздрібну торгівлю, у них все ж можуть бути виявлені дефекти, які виявляються як перед надходженням товарів у продаж, так і після їх придбання покупцями.

Відбувається це, в основному, із-за бракованих деталей у випущеному продукті.

Дефектні деталі можуть бути присутніми як у всій партії товару, так і в окремо взятих моделях.

Якщо виробник виявляє, що конкретна модель не працює належним чином, він може відкликати залишилися непродані продукти, замінити дефектні частини і передати їх назад у роздрібну торгівлю, зазначаючи їх як refurbished.

Т. о., товари, що продаються з відміткою refurbished ніяк не можна асоціювати з товарами, що були у вживанні, тобто used.

Відновлені та оновлені продукти повністю відповідають тим критеріям якості, які застосовують їх виробники до своїх товарів, а за технічними характеристиками вони жодною мірою не поступаються «новим» автентичним моделям.

Товари refurbished обов'язково упаковуються в оригінальну коробку, на якій ставиться спеціальна відмітка refurbished, або вони можуть бути упаковані в якісну коробку відмінну від оригінальної (наприклад, продукція фірм Canon і Garmin).

Ось так виглядає упаковка Apple:

Оригінальна упаковка Canon для нових виробів:

І упаковка Canon для товарів refurbished:

На всі товари refurbished виробник дає власну гарантію, яка може мати тривалість від 30 днів до 1 року. За бажанням, покупець може придбати додаткову гарантію, що все-одно зробить придбання відновленого товару більш вигідним у порівнянні з придбанням такого ж нового товару.

Необхідно зазначити, що не всі товари, зазначені як refurbished, відновлюються саме виробником.

Якщо ви зустріли словосполучення manufacturer refurbished, то це означає, що оновлення товару вироблялося його безпосереднім виробником.

Словосполучення ж seller refurbished – означає, що ремонт виробляв продавець. В цьому випадку залишається тільки сподіватися на його репутацію.

Купувати товари refurbished я б порекомендувала в офіційних рітейлерів. При цьому ви будете повністю впевнені, що придбали товар належної якості.

Товари з маркуванням refurbished користуються в США великим попитом.

Цьому сприяють наступні фактори:

  1. Покупець набуває по суті новий товар, або товар, стан якого максимально наближене до нового
  2. Товар упакований в коробку
  3. Ціна такого товару істотно нижче ціни нового
  4. Товар відповідає всім необхідним стандартам якості
  5. Технічні характеристики товару не поступаються характеристикам його нових побратимів
  6. Такий товар проходить як мінімум подвійний контроль, в наслідок чого стає більш надійним в експлуатації, ніж новий
  7. Має, хоч і обмежену, але все ж гарантію від виробника

Товари з маркуванням refurbished ви можете зустріти на торгівельних майданчиках ebay.com, amazon.com, а також у багатьох онлайн-магазинах електроніки, в т. ч. належать безпосередньо фірмам-виробникам (shop.usa.canon.com, store.apple.com та ін).

Про те, що товари refurbished мають відмінну якість, я можу сказати з повною упевненістю, так як сама є власницею такого товару.

Це дзеркальний фотоапарат Canon EOS Rebel T2i, придбаний в shop.usa.canon.com з суттєвою знижкою.

Середня ціна такого фотоапарата в Росії на момент покупки була 24000 руб. Мені ж він обійшовся разом з оплатою послуг посередника з викупу і доставці товару до $500.

Про фотоапарат скажу тільки одне – якщо б я не знала, що здобуваю продукт refurbished, то я б зі 100% - ю впевненістю сказала б, що це абсолютно новий фотоапарат, тільки що зійшов з конвеєра.

Так що досконалої покупкою я залишилася дуже задоволена, оскільки вона виявилася дуже вигідною і вдалою.

Т. о., підводячи підсумок, можна сказати, що товари з маркуванням refurbished зовсім не так «страшні», як може здатися на перший погляд. А купувати їх чи ні – ви повинні вирішити самі.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner